نویسنده: سیدمحمد شیرازی


ایشان منتسب به خاندان شیرازی (میرزای شیرازی بزرگ) است که مرجعیت شیعه، از 150 سال پیش تاکنون نسل به نسل در آنها امتداد داشته است.

از مراجع عظام تقلیدی چون حضرات آیات سید هادی میلانی (ره)، سید مهدی شیرازی (ابوی گرامیشان) و سید علی بهبهانی رامهرمزی (ره) اجازه اجتهاد دریافت کرد.

اتحادیه بین المللی نویسندگان عرب در سال 2000 لقب "سلطان المؤلفین" را بخاطر تالیف بیش از 1200 کتاب به ایشان اهدا کرد.

دوره دایره المعارف فقه استدلالی را در 160 جلد و بیش از 50000 مسأله فقهی تألیف کرد که به تنهایی گویای احاطه علمی و گستردگی اندیشه ایشان است.

با تألیف کتاب "دنیا بازیچه یهود" پرده از سیاستهای یهودیان برداشت و خشم سیاستمداران غرب، بویژه اسرائیل را برانگیخت. این کتاب تابحال بیش از 100 بار به زبانهای مختلف و در کشورهای مختلف به چاپ رسیده است.

ایشان کسی است که انگشتان دست راستش بر اثر نوشتن زیاد، ازکار افتادند و به ناچار قلم را با دو انگشت بدست می گرفتند، (در تصویر واضح است) لذا در اواخر عمر بوسیله ضبط صوت، مطالب ایشان ضبط و سپس از نوار پیاده می شد.

و سرانجام در غروب تلخ اول شوال 1422ق (آبان 1380 ش) ساعت 2 بامداد در حالیکه تألیف کتابی درباره حضرت زهرا (سلام الله علیها) را آغاز کرده بود و قلم هنوز در انگشتانش بود، جان به جان آفرین تسلیم کرد و برخلاف وصیتش، جسد طاهرش پس از تشییعی باشکوه در حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) در کنار قبر بی نشان برادر شهیدشان و در مسیر زائران کریمه اهل بیت به خاک سپرده شد.

از کتابخانه فارسی تبیان


لینک دانلود:

دانلود با حجم 2MB